Co nowego?

 • 09
  cze 2021
  Ostatnie pożegnanie Pani Dyrektor Jolanty Nowińskiej

   Dokładnie 9 czerwca, w Dniu Przyjaciela, pożegnaliśmy serdecznego przyjaciela,dobrego anioła Domu Dziecka, naszego „Korczaka z ulicy Skarszewskiej”,Panią Dyrektor, Jolantę Nowińską.Żadne słowa nie są w stanie wyrazić naszego bólu i smutku, ale jak napisał Ugo Foscolo„Człowiek nigdy nie umiera, jeśli ktoś go pamięta”.W naszych sercach i naszej pamięci żyć będziesz wiecznie.Zacytujemy słowa, które w dniu ostatniego […]

  • 01
   cze 2021
   Dzień Dziecka

   W tym roku, tradycyjnie, nie mogło zabraknąć atrakcji w dniu naszego święta, Dnia Dziecka

   • 29
    maj 2021
    I Urodziny Evolution Gym

    29 maja mieliśmy przyjemność wziąć udział w festynie z okazji pierwszych urodzin klubu Evolution Gym

Sponsorzy

O nas

 

 Jesteśmy placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego, w której mieszka czterdzieści dzieci. Najmłodsze z nas ma jeden roczek, a najstarsze osiemnaście lat.

Mieszkamy w dwóch miejscach. W budynku głównym przy ul. Skarszewskiej mieszka 30 dzieci, a w mieszkaniu przy ul. Prostej przebywa 10 dzieci. Pokoje, w których mieszkamy są dwu- trzyosobowe. Do dyspozycji mamy salę gimnastyczną, w której co tydzień odbywają się zajęcia naszego kółka strzeleckiego. Możemy też grać w piłkę siatkową, koszykówkę i ping-ponga.

Budynek otacza ładny teren gdzie jest boisko rekreacyjne i plac zabaw dla młodszych dzieci. Opiekują się nami wychowawcy, pedagog, psycholog i pracownik socjalny.

Zawsze możemy liczyć na pomoc i wsparcie opiekunów, którzy okazują nam dużo ciepła
i serdeczności.

 

Poniżej kilka zdjęć Naszego ośrodka:bottom